İYİ Kİ DOĞDUM

Uzun zamandır bloğumla ilgili çalışmalarım artık hayal olma yolunda hızla ilerlerken kendime bir doğum günü hediyesi vermeye karar verdim. Doğum günümde yeniden doğdumu hissetmek için uzun zamandır askıya aldığım yazma halime geri dönmeye karar verdim. Heyecanlıyım. Hem bloğum için hem de yeni yaşım için. Uzun, zorlu ama çok güzel bir yol beni bekliyor. Siz de bana eşlik eder misiniz?

Yeni tanıyanlara biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Neyle karşı karşıya olduğunuzu bilin… 🙂 1985 İstanbul doğumluyum… Kendimi bildim bileli yazıyorum. İlk yazdığım ve şarkı sözü olduğuna inandığım dörtlük dün gibi aklımda. (Israr etmeyin paylaşamam. 🙂 ) Sonrasında bir arkadaşımın desteği ile her Pazar Facebook’da ilişkiler üzerine yazılar yazmaya başladım.
Baktık güzel bir ilgi var bir blog açalım dedik ve o da çok keyifli gitti. Sonra hadi bir de site yapalım derken iş daha da ciddileşti. Sonra kendi ismimin barınmadığı daha genel bir site olsun ve içinde her şey olsun dedik. 3 yıl devam ettik. Baktık ki ben orada asıl beni yansıtamıyorum. Ben ikili ilişkiler üzerine yazmayı seviyorum, aşkı cümlelere dökmeyi seviyorum. Anlatmayı, gözlemlemeyi ve paylaşmayı seviyorum. Birilerine bir şey sunmanın zorunluluğuna girince o amatör ruh gidip her şeyi dört dörtlük yapma gerekliliğinden asıl olanı kaçırıyorum. Eskiden çıkan albümler üzerine yorumlarımı bekleyen birçok takipçimi küstürdüm. Dinlediğim, gördüğüm, duyduğum her şeyi kendime saklamaya başladım. Biriktim. Sonra nereden başlayacağımı bilemediğim için her yazdığım satırı tek tek silmeye başladım. E malum ülke olarak çok zor günler geçirdik. Her şeyden uzak durmaya başladım. Bu arada depresyona girdiğimi düşünmeyin bir işim var çok severek yaptığım. Tabi birçok insan tanıma şansım oldu. Güzel işlere imza attım. İşim zaten metin yazarlığı olduğundan markaların dili olmayı seçtim. Hala da devam ediyorum ancak artık Allah’ın izniyle sizlerle de buluşacağım. Aşk üzerine, albümler üzerine, hayata dair ne varsa benim gözümden sizlerle paylaşıyor olacağım.

Gelelim şimdi 32.yaş günümde neler hissettiklerime… Hiç olmadığım kadar umutluyum. Geçecek bu karanlık günler. Her ne kadar kötülükleri ve kötü kalplileri gözümüze soksalar da, kötülük kol geziyor gibi görünse de iyiler daha çok. Bu yüzden de iyilik kazanacak… Ben yeni yaşımda daha çok çalışacağım. Daha çok insanın kalbine, hayatına dokunacağım. İz bırakacak işlere imza atacağım. Daha çok paylaşacağım. Biriktirdiklerimi harcayacağım. Şarkı söyleyeceğim, şarkı sözü yazacağım, aşk üzerine en bilmiş halimle yazılar kaleme alacağım. Müzik üzerine yine otorite gibi konuşacağım. Çok seveceğim, çok sevileceğim. Çok güleceğim, çok güldüreceğim. Takip edeceğim, takip edileceğim. Ben yeni yaşımda ve bundan sonraki yaşlarımda da ruhuma iyi gelen ne varsa hepsini tek tek yapacağım. Ben iyi olacağım ve iyiliğimle etrafıma da iyilik saçacağım. İyi ki doğdum. İyi ki varım. İyi ki yaşıyorum. Allah’ım bana verdiğin, vermediğin her şey için sana teşekkür ediyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir