“YOL ARKADAŞIM” GALASINDAN NOTLAR

Senaryosunu İbrahim Büyükak’ın yazdığı, başrollerini Oğuzhan Koç, Emre Kınay, İbrahim Büyükak, Eda Ece, Aslı Bekiroğlu, Bahar Şahin gibi isimlerin oynadığı Yol Arkadaşım’ın galası 24 Ekim akşamı Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Nevra Serezli, Berkay, Murat Dalkılıç, Murat Boz, Acun Ilıcalı gibi birçok ünlü ismin katılımıyla Kanyon’da gerçekleşti.

Yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı filmde Oğuzhan Koç, başarısız bir ilaç mümessili olan Onur rolü ile çıkıyor sinemaseverlerin karşısına. Kurban Bayramı’na üç gün kala üç hedefi olan Onur, Ayvalıkta’ki kız arkadaşının ailesiyle tanışmak, kovulduğu işini geri kazanmak ve ilk iki hedefini yol arkadaşı Şeref’e rağmen başarmak için çıkıyor yola… Şeref ile birlikte eğlence ve macera dolu bir yolculuğu konu alan film 27 Ekim Cuma günü vizyona giriyor.

Filmden notlara gelince… Öncelikle itiraf etmeliyim ki Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak ve Eser Yenenler takip ettiğim bir ekip değildi. Oğuzhan Koç, şarkıları ile bir şekilde hayatımda olsa da diğer iki isim ilgi alanımın çok uzağındaydı. E hal böyle olunca gelen gala davetine gidip gitmeme arasında çok düşündüm. Sonuç olarak oradaydım ve tüm ön yargımla, berbat bir film izleyeceğimden emin adımlarla salondaki yerimi aldım. İlk 5 dakika “İşte tam da düşündüğüm gibi kötü bir film” demeye hazır bir şekilde başladım filme. Ancak filmin sonunda tebrik edip alkışlayarak ayrıldım salondan.

Yol Arkadaşım filmini çok sevdim. Uzun zamandır bu kadar gülmemiştim açıkçası. İlk defa bir komedi filminde bel altı espriler yoktu. Çünkü bizde komedi denince akla ilk gelen şey ne yazık ki bel altı espriler oluyor. Ancak bu filmde neredeyse küfür bile yoktu. Filmin diğer güzel bir yanı ise seçilen konuk oyuncular. Acun Ilıcalı ve Dilber Ay’ın olduğu sahnelere bayıldım. Çok eğleneceksiniz. Özellikle Dilber Ay’ın olduğu sahnelere hazır olun.

Oğuzhan Koç’un doğal halleri filmin seyirciye geçmesinde büyük rol oynayacak. Peki filmin hiç mi eleştirilecek bir tarafı yok? Elbette var. Eleştirmeden yazı mı yazılırmış? 🙂 Film ile ilgili beni rahatsız eden tek şey daha kuvvetli bir final olabilirdi. Çok klişe bir sondu. Ancak 115 dakikalık güzel bir serüveni finali yüzünden yerden yere vuramayacağım. Eğer sizler de bu ekibe benim gibi ön yargılı iseniz atın ön yargılarınızı bir kenara ve mutlaka izleyin derim. Gülmeye ihtiyacımız var…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir