YENİDEN…

Çok uzun bir zaman oldu yazmayalı… İnsan ne yaparsa kendisine yapıyor biliyor musunuz? Benim gibi sürekli “Yazmak beni iyileştiriyor.” Diyen birinin neden yazmadığının mantıklı bir sebebi olabilir mi? Olamaz. Tek bir açıklaması olabilir o da iyileşmek istememesidir. Evet evet iyileşmek istemiyorum uzun bir zamandır sanırım. Öyle olmasa neden bana en iyi gelen şeyi yapmıyor olabilirim ki? Neyse artık yazdığıma göre demek ki iyi olmaya karar verdim. : )

Yazmıyor olabilirim ama her zamankinden daha çok tv izliyor, her zamankinden daha çok müzik dinliyorum. Bu aralar kitap okuyamadığım doğrudur ama çok güzel kitaplar aldım. Biraz kendime zaman ayırdığım, önemli kararlar aldığım bir dönemdeyim. Çok güzel günler geçirdiğimi söyleyemem ancak yine çok güzel dersler aldım hayattan. Gerçek dostlarımı gördüm. Hayatımdaki insanları yeniden tanıdım. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Sitem etmeyi bırakalı çok oldu. Ben artık hep geleceğe bakıyorum. Dün ile işim bitti. Canım ne isterse onu yapıyorum. Kimi görmek istiyorsam onu görüyor kiminle konuşmak istiyorsam onunla konuşuyorum. Hayat çok kısa. Canım ne isterse bana ne iyi geliyorsa onu yapmaya çalışıyorum.

Yeni çıkan tüm albümleri hem iTunes’tan hem de müzik marketlerden almaya devam ediyorum. Son zamanlara dilime takılan ve sürekli dinlediğim tek bir şarkı var ki o da sevgili Mabel Matiz’in Öyle Kolaysa adlı şarkısı. Böyle ruhu olan şarkıları çok özlediğimi fark ettim. Geçtiğimiz yıl Sıla’nın Harbiye sahnesine konuk olan Mabel Matiz için Sıla; “Çok değerli bir adam.” Demişti. Gerçekten de öyle. Böyle özel insanları sevelim, şarkılarına sahip çıkalım. Çünkü muhteşem işlere imza atıyorlar.

Bu sırada sadece Mabel Matiz değil, Muazzez Abacı, Fatih Erkoç, Pamela, Ferhat Göçer, Linet, İntizar gibi birçok ismin de albümlerini dinledim. Hepsi ile ilgili yazılarım çok yakında. Gerçekten çok yakında…

Ancak müzik dünyasında beni sinir eden bir durum var şu an. Mesela Muazzez Abacı’nın albümünü aldım. Ancak şu an sadece evde dinleyebiliyorum. Çünkü iTunes’da albüm 19 Şubat’ta yayınlanacak. Sizin bu saçma sapan satış stratejileriniz müzik severleri korsana itti. Bunu da unutmayın. Biri albümü önce tek bir mecrada yayınlar cd basmaz. Birisi önce cd basar dijitale albümü koymaz. Alt tarafı müzik dinleyeceğiz neden bu kadar yoruyorsunuz bizi? Neyse ki ben bütün bu saçma stratejilere rağmen tüm albümlerle ilgili yorumlarımı sizlerle paylaşıyor olacağım. Müzik piyasasını hareketli günler bekliyor. Özellikler Mart ayında Sibel Can ve Ebru gündeş albümlerinin kıyasıya mücadelesine şahitlik ederken harika bir müzik şöleni de bizi bekliyor olacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir