#TBT – İZEL – BİR KÜÇÜK AŞK

Bu hafta albüm tbt’si köşemizde 1999 yılına damga vurmakla birlikte kendi tabularını da yıkan ve 550 binlik satış grafiğiyle 1999 yılının en iyi albümleri arasında yer alan İzel-Bir Küçük Aşk var.

Her zaman melankolik haliyle tanıyıp sevdiğimiz İzel, 1999 yılında hem kendi tabularını yıktı hem de pop müzikte yeni bir devir başlattı. “Yok Yere” adlı Altan Çetin imzalı şarkıyla çıkış yapan İzel yıl boyunca klibi ve şarkısıyla çok konuşuldu. Albümdeki tüm şarkıların Altan Çetin imzası taşıması büyük bir risk gibi görünse de İzel ve Altan Çetin iş birliği müzik piyasasını kasıp kavurdu. Günümüze baktığımızda İzel için söylenen tek şey “Keşke yine Altan Çetin ile çalışsa…

“Bir Küçük Aşk” albümü dönemin en iyi işleri arasındaydı. Sertap ve Şebnem Ferah ile yarışan bir albümdü. Albümün ikinci klibi ise “Yelken” adlı şarkıya çekildi ve yine bir İzel fırtınası kopardı. Günümüzde hala bilinen ve dinlenen “Bu aşk değil savaştı sanki, galibi sen, sebebi de sen…” sözleri ile “Galibi Sen” şarkısı ise albümün 3.klip şarkısı olarak seçildi. Altan Çetin ve İzel işbirliği ile ortaya çıkan bu albüme her ne kadar 3 klip çekilmiş olsa da albümdeki “Ya Sus, Bir Küçük Aşk, Dayanamam ve El Ele” şarkıları radyolarda en çok çalınanlar arasında yer aldı.

İzel ve Altan Çetin iş birliği bir sonraki albümde de devam etti. Güzel işler ortaya çıktı ancak sonra ne olduysa İzel ve Altan Çetin bir daha yan yana gelmedi. Bu sektör biraz nankör… Şarkıcıların, bestecileri, aranjörleri ve söz yazarlarını çok kolay harcadığını düşünüyorum. Sözüm İzel’e değil elbette çünkü bazen şarkıcı ile besteci de birbirini tüketebiliyor müzikal anlamda. Ancak bu iyi işler çıkaran ekiplerin çok fazla bir arada duramaması genel bir sıkıntı. İzel’e dönersek yeni bir albüm hazırlığı içerisinde olduğunu biliyorum. Eski günlerine dönmesi belki çok zor ancak değişmeyen ve hala güzel olan bir sesi var… Yine iyi şarkılarla dinleyicisi ile buluşmalı, güncel kalmalı ve müzikten uzak durmamalı diye düşünüyorum. Geçmişe yolculuğumuzda, yeniden hatırlamak istediğiniz albümleri benimle paylaşabilirsiniz. Müzikle kalın ve ruhunuza iyi gelen şeyleri yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir