23 EKİM’İ NOT ETTİK

23 Ekim 2007… Uzun saçlı, uzun boylu, asi bir kadın… “Kendine güvenen şöyle gelsin, bıraksın inadı dile gelsin” diye kafa tutuyor herkese. Aynı kadın “Kenar süsü oldum hayatında, yani olmasam da olurdu…” diye serzenişte bulunuyor… Yine aynı kadın aynı albümde başka bir şarkısında “Galiba bu aralar sevenim yok benim…” diyor. Kimden mi bahsediyorum? Tabi ki bundan 10 yıl önce seveninin olmadığını düşünen ama bugün müzik piyasasını kasıp kavuran Sıla’dan bahsediyorum.

Aradan tam 10 yıl geçti. Tarih yine 23 Ekim’di ancak bu sefer yıl 2017’ydi. Tam 10 yıl sonra müzik piyasasına merhaba dediği tarihte TİM Show Center’da ON’dan Kalan Şarkılar adını verdiği konseri ile 10.yılını kutladı Sıla. Tabi ki oradaydım. Konserden notlar, aklımda kalanlar ile sizlerleyim.

Bekar şarkılar, Platonik şarkılar, Kavuştular, Daraldılar, Ayrıldılar ve Parti şarkıları konsepti ile Sıla yine sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı. 10. Yılına özel Mabel Matiz ile hazırladığı Muhbir şarkısını da bu geceye özel yine Mabel Matiz sürprizi ile taçlandırdı. Yine 10.yılına özel hazırladığı “Anlatsam Geçer mi?” şiir kitabını da sevenleriyle buluşturan Sıla’nın sürprizleri bitecek gibi görünmüyor haberiniz olsun.
Konsere gelince. İlk defa izlemiyorum Sıla’yı sahnede.

Sıla’nın sahnesinde dansçı yok. Led ekranlarla bir sahne şovu yok. Sıla dans da etmiyor. Ama Sıla’nın öyle bir ekibi var ki bunların hiçbirini aramıyorsunuz. Tam tersine “Bunları yapmadı ama nasıl bu kadar keyifle ayrıldım” diye kendinizi sorguluyorsunuz. Öyle cümleleri var ki, öyle bir vurguluyor ki o cümleleri hayranlıkla izlemekten, şarkılarına bağıra bağıra eşlik etmekten başka bir şey kalmıyor size…

Yine öyle bir akşam yaşattı Sıla bizlere. Açık Deniz, Yoruldum, Vur Kadehi Ustam, Afitap, Kurşun, Muhbir, Yan Benimle, Ne Desem İnanırsın?, Kafa gibi birçok şarkısını seslendirdiği konseri izlemeye gelenler arasında Simge Sağın, Ali Ağaoğlu, Mabel Matiz gibi ünlü isimlerde vardı.

Sıla 10.yılına özel, ON’dan Kalan Şarkılar konser dizisine 30 Ekim, 6-13-20 Kasım tarihleri arasında İstanbul TİM Show Center’da devam edecek. Eşsiz bir gece yaşamak, müziğe doymak ve kulaklarınızın pasını silmek istiyorsanız ne yapıp ne edip bu konser dizisinden birine gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir