MERHABA

Ve ben geldim. Anlatacaklarım içimden taşmaya başladığına göre benim de yazma zamanım gelmiş demektir. Çok uzun zaman oldu yine. Her seferinde yeniden başlamayı düşünüp bir iki adım attığım dönemlerden olmamasını temenni ediyorum. Bu sessizlik döneminin en güzel tarafı da her şeyi takip edebiliyor olmak. Tabi her şeyi takip edince de insan kendisine daha çok kızıyor. Çünkü yazamayan, korkusundan asla eleştiremeyen birçok insanın aktif bir şekilde ortalıkta dolanması insanın kendisine kızması için yetiyor da artıyor bile. Ancak o arkadaşları da sürekliliklerinden dolayı kesinlikle tebrik ediyorum. Çünkü insanlar kaliteyi değil sürekli olanı takip ediyorlar.

Peki ben bu süreçte neler yaptım, ilk yazımda onlardan bahsetmek istiyorum biraz. Kendi hayatımı baştan sona revize ettiğim, henüz uygulamaya geçemesem de yeni kararlar aldığım bir süreç yaşadım. Öncelikle her şeyin başı sağlık… Hayatta her şeyi yerine koyabilirsiniz. Para, kariyer, iş, mal, mülk hepsi bir şekilde zamanla olur. Ancak sağlık bozulunca ne yaparsanız yapın düzelmesi, bir şeylerin eskisi gibi olması çok zor oluyor. 5 aydır annemin rahatsızlığı sebebiyle tüm öncelik sıram değişti. Bazı işlere mecburi ara verdim bazı işlere ise vakit bulamadım. Ancak biliyorum ki yaşadığımız ne varsa bize bir şeyler öğretmek için başımıza geliyor. Önemli olan yaşadıklarımızdan dersimizi alıp hızla yolumuza devam edebiliyor olmak. Ben bu süreçte hem gerçek dostlarımı tanıdım hem de bir insanın yanında olmak istedikten sonra aradaki mesafelerin hiçbir önemi olmadığını gördüm. Hiç beklemediğim insanlar yanımda oldu, yanımda olmasını beklediğim hiç kimse de yanımda yoktu. Yıllar önce öğrendiğim ama zamanla unuttuğum şeyi hatırladım.

Hayatınızdaki insanlardan bir şey beklemeyin. İnanın bu kötü bir şey değil. Beklentilerinizi ne kadar azaltırsanız hem hayal kırıklıklarınız azalır hem de sevdiğiniz insanları hayatınızdan çıkarmak zorunda kalmazsınız. Ben bu dönemde kimseyi hayatımdan çıkarmadım. Sadece kime ne kadar koşacağımı, hayatımda kimin öncelikli olduğunu net bir şekilde anladım. Kimseden bir beklentim yok. Kimseye kırgın değilim, kızgın değilim. Kimseyle de bir sorunum yok. Ancak bundan sonra “merhaba merhaba”… 🙂 Sevdiğim bir şarkıdır da hatırlayınca yazmak istedim. 🙂

Peki bundan sonrası için burada neler olacak, benden neler gelecek size?
Müzik, magazin, sağlık, genel kültür, tiyatro, sinema kısacası hayatın içinde olan her şeyi artık burada bulacaksınız. Yazmaya başladığım ilk yıllarda o zaman tabi bir bloğum yoktu ama en çok okunan yazılarım ilişkiler üzerine yazdıklarımdı. Artık o yazılarımı da sizlerle buluşturacağım. Aşksız olur mu? OLMAZ!
Keyifli, samimi, dürüst, menfaatsiz sadece gerçeklerin yazıldığı bir bloğa hazırsanız hadi başlıyoruz.

MERHABA” için 6 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir