HEDEFİM SENSİN MÜSLÜM

Bu hafta sizin için oradan oraya koşturup durdum. 26 Ekim’de vizyona giren ve hala çok konuşulan Müslüm filmini izledim. Bu kadar geç izlememin sebebi de herkesin gidip yorumunu yapmasını beklemekti. Rekora doğru giden bir filme gelen eleştirileri, Muhterem Nur hanım ile yapımcı arasındaki tatsız gelişmeleri hepsini sizler için derledim bu yazımda.
Ayrıca yine bu yazıda Ata Demirer’in yeni filmi Hedefim Sensin’i de paylaşacağım sizinle.

Müslüm filmi hepinizin bildiği gibi büyük ses getirdi. Vizyonda 6.haftasına doğru giden filmin izleyici sayısı şu an 5.534.712 kişi. Filmin vizyonda daha ne kadar kalacağını bilmiyorum ancak eğer aranızda izlemeyenler var ise gidip izlemesini, kaçırmamasını özellikle tavsiye ediyorum. Muhterem Nur’un yapımcı ile arasındaki anlaşmazlığa çok fazla değinip filme gölge düşmesini istemiyorum ancak bu filmi çeken kişilerin konu ne olursa olsun Muhterem Nur’u asla üzmemeleri gerektiği kanısındayım.

Gelelim film hakkında en çok duyduğum eleştiriye. “Müslüm Gürses’in sesini aradık, o olmayınca eksik olmuş” denildi. Çok abartıldığını, bir şarkıcının eşinin uyuduğu falan söylendi. Zevkler ve renkler tartışılmaz, herkes her şeyi beğenmek zorunda değil, herkes istediği eleştiriyi yapabilir. Buraya kadar sorun yok. Ancak her şeyin en iyisini ben bilirim tavrıyla yapılan eleştiriler filmi izledikten sonra beni çok sinirlendirdi. Bu filmde anlatılan hikayeler gerçek! İşin içine kurgular tabi ki eklendi ancak gerçeklik payı çok yüksek bir film. Müslüm Gürses’in öyle bir hayat hikayesi var ki ve bunu bütün oyuncular öyle güzel taşıyıp oynamışlar ki, siz bunu izlerken nasıl uyudunuz? Böyle bir hikayeyi izlerken nasıl aklınıza “Ayy Müslüm Gürses’in sesi olsaydı?” geldi? Gerçekten merak ettim. Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl ve tüm ekip. Harikasınız. Timuçin Esen; o şarkılar bir oyuncu tarafından ancak öyle söylenirdi. Daha üzeri olamazdı. Bir de filmde Müslüm Gürses’i göremediyseniz acilen bir göz doktoru tavsiye edebilirim size. 2018’in en iyi filmlerinin başında geliyor Müslüm bilginize.

Puanım10/9

Gelelim Ata Demirer’in yeni filmi “Hedefim Sensin”e! Senaryosu Ata Demirer’e ait olan filmin başrollerinde; Demet Akbağ, Gonca Vuslateri, İlker Aksum, Erkan Can ve Tarık Ünlüoğlu gibi dev isimler yer alıyor. Ata Demirer’in “Eyvah Eyvah 3″ten sonra en iyi açılış yapan filmi oldu Hedefim Sensin. 403.158 kişi ile açılış yapan film izleyici tarafından sevileceğe benziyor.

Film vizyona yeni girdiği için çok fazla detay veremeyeceğim. Ancak;
-Demet Akbağ yine muhteşem bir performansa imza atmış. Ata Demirer ile olduğu işlerde kendini daha iyi yansıttığını düşünüyorum.
-Gonca Vuslateri ise çok iyi bir oyuncu olduğunun altını bir kez daha başarı ile çiziyor. Bir insan her role yakışıyor ve bir önceki rolü üstüne yapışmıyorsa o gerçek oyuncudur diye düşünüyorum.
-Erkan Can ve Tarık Ünlüoğlu’nun oyunculuklarını konuşacak kadar kendimi kaybetmedim.
-Bu filmde beni en çok şaşırtan isim İlker Aksum oldu. Muhteşem bir performansa imza atmış.

Ben, Niyazi Gül Dörtnala’dan sonra büyük bir tereddütle gittim filme, ancak çok mutlu ayrıldım. Tabi bu benim son zamanlarda sıcak, samimi aile filmlerini özlemiş olmamla alakalı olabilir ancak Demet Akbağ, İlker Aksum ve Gonca Vuslateri için bile gidip izlenir.

Puanım:10/8

*Filmin konusu:

Zekeriya Taştan, hayatını İstanbul sokaklarında çiğ köfte satarak kazanmaktadır. “Bülbülün çilesi dilindendir” misali, Zekeriya da bir gün yanlış yerde, yanlış zamanda öter. Böylece İstanbul’u terk etmek zorunda kalır. İlk defa ayak bastığı Gökçeada da sadece Zekeriya’nın hayatı değişmekle kalmaz, Hafize’nin, Leyla’nın ve Yarım Hasan’ın da hayatı tamamıyla değişir; yani artık kaderin hedefinde kahramanlarımız vardır.

*Kaynak:Box Office Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir