Game of Thrones

Herkese yeniden merhaba.

Malum mübarek ramazan ayı içerisindeyiz.Herkesin tuttuğu oruçlar, ettiği dualar kabul olsun öncelikle. Malum ramazan olunca işler biraz yavaşlıyor bizim sektörde. Şikayetçi değilim açıkçası. 

Bende bu süreçte neler yaptığımı paylaşayım sizinle. Game of Thrones dizisini bilmeyen yoktur sanırım.  İzleyenleri çok olduğu gibi bir bölümünü bile izlemeyen de çoktur. O bir bölümü bile izlemeyenlerden biriydim şahsen.

Ancak dizinin final bölümünün 19 Mayıs’ta yayınlanacağını öğrenince bir düşündüm. Acaba yetişebilir miyim? Şimdi başlasam 19 Mayıs’a kadar 7 sezonu bitirir miyim?

İlk 6 sezon 10 bölümden oluşuyor ve her bölüm yaklaşık 1 saat. 7.sezon ise 7 bölümden oluşuyor. Ve hazır mısınız? Ben inat ettim ve bir haftada tüm sezonları izleyip Game of Thrones çılgınlığına ayak uydurdum.

Hiç izlemeyenlerin tavrını ve tepkisini çok iyi anlıyorum. Ancak izleyenlerin neden bu kadar tutkuyla bağlandığını da artık anlıyorum. Her bölümün bir sinema filmi tadında yayınlandığı kaç dizi varki dünyada? Bakın dünyada diyorum

Gelelim final bölümüne.

Böyle büyük dizilerin ne yazıkki beklentisi de hep çok daha büyük oluyor. İnsan şaşırmak istiyor. 8 sezondur hayal dünyamızı ve sınırlarımızı bu kadar zorlayan bir diziye böyle bir finali şahsen yakıştıramadım. Cersei’in ölümü beni asla tatmin etmedi mesela.

Daenerys’in ölümü de keza öyle.

Dizinin en başından beri sevdiğim ve hiç hayal kırıklığına uğramadığım tek isim ise Arya’ydı ve bence “Arya’nın Maceraları” diye bir dizi çekebilirler. 

Toplamda 83 bölümlük dizi benim için 82 bölüm olarak bitti. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi dizilerinin arasında zirveye yerleşti. Böyle bir emek, böyle bir detaycılık bir daha yaşanır mı bilmiyorum ancak bu diziyle birlikte çok sevdiğim bir sözü tekrar hatırlayıp sizinle de paylaşmak yazımı böyle sonlandırmak istiyorum.

“Hiçbir savaşın kazananı yoktur…”

DİP NOT: İyi ki bu diziyi 1 haftada oturup izlemişim eğer 10 yıl önce başlamış olsaydım böyle bir final bende çok daha büyük hayal kırıklığı yaratırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir