AYŞE ARMAN VE 100 BİN TÜRK LİRASI

Ayşe Arman röportaj başına 100.000 TL’mi alıyor? Aldığı parayı yarı yarıya Hürriyet ile mi paylaşıyor? Ayşe Arman eğer böyle bir şey yapıyorsa gazeteci değil de PR’cı mı oluyor? Ayşe Arman bu parayı gerçekten alıyorsa kalemini satmış mı oluyor? Peki yıllardır Hürriyet gazetesi için “PR’cılar tarafından yönetilen bir gazete” diyenler haklı mı çıkmış oluyor? Allah’ım orada neler oluyor?

Bunun üzerine konu ile alakası olan olmayan herkes bir fikir beyan etti. E ne de olsa özgür bir ülkede yaşıyoruz bunda bir sıkıntı görmüyorum. Benim sıkıntı olarak gördüğüm şey fikir beyan etmeyi bilmeyişimiz. Biz yargılıyoruz. Sadece fikir beyan edebilsek, görmediğimiz, bilmediğimiz her konuya oradaymışız gibi yorum yapmasak daha samimi olacak her şey diye düşünüyorum.

Hürriyet gazetesi bir açıklama yaptı ve Ayşe Arman’da bu açıklamayı kendi sayfasında yayınlayarak kendi cümleleri ile bir paylaşım yaptı. Söylenenlerin kendisine karşı yapılan bir karalama kampanyası olduğunu, röportaj için para ödeyen biri varsa çıkıp konuşabileceğini, hayatında bir çok iftira ile karşılaştığını ancak böyle bir iğrençliğe ilk defa şahit olduğunu, kendisine bu iftirayı atan herkesin şerefsiz olduğunu, projeler yapıldığını ama her şeyin Hürriyet gazetesinin bilgisinin dahilinde olduğunu ve Hürriyet’in işi olduğunu dile getirdiği bir açıklama yaptı.

Bu açıklamalar benim aklıma bazı sorular getirdi.

1. Eğer röportajdan para aldıysan “İspatlasınlar” demişsin. İspatlayamayacaklarından adın gibi emin olduğun için mi böyle bir meydan okuması gerçekleştiriyorsun?
2. “Para verdiğini söyleyen biri varsa çıksın.” demişsin. Neden çıksın ki? O da zaten kendi reklamını yapabilmek için sana para ödeyecek kadar bitmiş olduğunu neden haykırsın ki?
3. Bu haberlerin 6 yıldır röportaj yapmadığın İrem Derici ile röportaj yaptıktan sonra çıkmasının sebebini de açıklamalarına eklemeni isterdim.
4. İrem Derici ile 6 yıldır neden röportaj yapmadığını ve neden şimdi yaptığını da açıklamanı isterdim… Bu röportajı daha önce yapmamanı ve bu röportajın sonunda böyle bir haberin çıkmasını da açıklamalarına eklemeni isterdim. Neden eklemedin?
5. “Evet bazı projeler yapıldı ama Hürriyet’in bilgisi vardı, onların işiydi” diyerek zaten atıldığını iddia ettiğin iftirayı kabul etmiş olmadın mı? Siz gazetesiniz ve sen de gazetecisin, köşe yazarısın nasıl bir proje yapabilirsin ki?

Panik insana hata yaptırır ve işte böyle itiraf ettirir ne yazık ki. Her röportajından 100 bin tl aldığını ne düşünüyorum ne de inanıyorum. Ancak bazı isimlerle para karşılığı röportaj yaptığını ve bunun adına da “PROJE” dediğine inanıyorum. Çünkü diğerleri iftira atıyor olabilir ama sen bunu İTİRAF ediyorsun.

Şimdi gelelim bu konu hakkında konuşan ünlü ünsüz diğer isimlere.
Madem bu konu ortaya çıktı. Ve gerçekliğine inanıyorsunuz ve bu sizin için HAKSIZLIK olarak nitelendirdiğiniz bir olay. Yani sizin HAKSIZLIĞA karşı bir duruşunuz var. Bu yaygaranızdan bunu anlıyorum. Peki sevgili HAKSIZLIK mücadelecileri. Size de birkaç sorum olacak.

1. Asla içmediğiniz, yemediğiniz ürünleri sayfanızda 5 ile 25 bin lira karşılığında neden paylaşıyorsunuz?
2. Teff tohumlu çaydan zehir çıktığını bangır bangır haberler duyurunca ve size insanlar bu çayın reklamını yaptığınızı hatırlatınca o isimleri neden teker teker engelliyorsunuz?
3. Cümlelerinize “Ben asilim, Fransız okullarında eğitim aldım, benim kalemim değil” gibi ahkam keserek başlarken, neden sayfalarınızı 3 kuruşa satıp, sizi sevenleri harcıyorsunuz?
4. Zayıflama çayı ile ilgili haberler ortalığı kasıp kavururken, en yakın arkadaşlarınız bir çanta parasına o çayın reklamını yaparken neden sessiz kalıyorsunuz da Ayşe Arman’a bu kadar yükleniyorsunuz?

NEDEN?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir