AVENGERS:ENDGAME

27 Nisan 2018’de vizyona giren Avengers:Sonsuzluk Savaşı filiminin devam niteliğini taşıyan Avengers:Endgame 25 Nisan’da vizyona girdi. 1 yıllık bekleyişin sonunda filmden detaylarla karşınızdayım.

Biletleri günler öncesinden tükenen filmin tüm rekorları alt üst edeceği şimdiden belli oldu. Ben bu satırları yazarken filmin hasılatı 169 milyon doları buldu. Star Wars 7 rekorunu bu filmin ele geçireceği ise kulis dedikodularının başında geliyor.

Gelelim Avengers:Endgame’e. Tüm rekorları alt üst eden film izleyicinin beklentilerini karşıladı mı? “Bu kadar izlendiğine göre tabiki karşıladı.” dediğinizi duyar gibiyim. Biletleri 7 Nisan’da elime ulaşan filme büyük bir heyecanla gittim. İlk filmde Thanos bir parmak şıklatması ile tüm dünyayı alt üst etmişti. Birçok karakterin kül olup uçması ile biten film tüm izleyiciyi allak bullak etmesinin dışında “Şimdi ne olacak?” sorusu ile de baş başa bırakmıştı. Tüm soruların cevap bulacağı Avengers:Endgame serinin en sıkıcı filmi olma özelliğini taşıyor.

Avengers özel bir seri olma özelliğini taşıyan ender filmlerden biridir. Ancak tüm karakterleri ezberlememize rağmen son filmde ilk yarının bu kadar sıkıcı olmasını anlamakta güçlük çektim. Genelde ilk yarıda hep karakterler tanıtılır ve ikinci yarıda olaylar gelişir ya. Ki bunu 120 hadi bilemediniz 130 dakikalık filmlerde yaparlar. Ancak 180 dakika süren bir filmde daha çok aksiyon daha çok gerilim bekliyor insan. Kaldı ki zaten muhteşem bir kadroya sahip bir filmden bahsediyoruz.

Özetlersek benim çok sıkıldığım bir filmdi. Yapılan akla mantığa ters hataları Marvel’a yakıştıramadım. Kaptan Marvel gibi güçlü bir karakter madem vardı ilk filmde neden kimse yardım istemedi? Kaldı ki o kadar güçlü bir karakterin bu kadar doğa üstü güce sahip bir kahramanın karşısında kimsenin duramaması gerekiyor. Marvel’ın kendisine çizdiği yeni yol haritası yeni nesil sinema severi belki mutlu edecek ancak bizleride kaybedecek gibi duruyor. Büyük bir emek var inkar edilemeyecek ancak bu film 180 dakika değilde 120 dakika olsaydı. Biraz daha aksiyon olsaydı. Görsel şovlara bizi doyurup azıcıkta mantık olsaydı kusursuz olacaktı. Ben mutlu ayrılmadım izlediğim filmden. Sıkıldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir