ATİYE

atiye beren saat

Senede bir gün buluşmaya alıştırdım sizi. “Seyit neden yazmıyorsun?”, “Seyit şu blog işini neden düzenli yapmıyorsun?” , “Müzik sayfası neden açmıyorsun?, Sen çok iyi yapardın.” gibi bir sürü soruya maruz kalıyorum. Şikayetçi miyim? EVET.Sebebi de hepinizin doğru söylüyor olması. Başkaları için harcadığım zamanın yarısını kendim için harcasaydım her şey çok farklı olabilirdi. Neyse konumuz ben değilim şu an.

Ben öyle çok film izlemeyi seven, dizi takip edebilen biri değilimdir. İzleyincede oturup 8 sezonu bitiririm. Dengem yok kabul. Netfilix’de hayatımıza öyle bir giriş yaptı ki ister istemez takılıp kalıyor insan. Ben Hakan Muhafız’dan sonra Türk dizisi izlemeyi pek düşünmüyordum ancak Bihter’in pardon Beren Saat’in bizde kredisi çok yüksek. O yüzden Atiye’ye bir şans vermek istedim. 27 Aralık Cuma akşamı Atiye’yi izlemeye başladım ve gece 3 gibi 8 bölümü de bitirdim.Kusursuz bir senaryo, kusursuz bir oyunculuk, kusursuz bir kurgu, kusursuz bir serüven izledim.

Beren Saat muhteşem bir oyuncu. Bence şu an canlandırdığı karakter ile de özel bir bağ kurmuş gibiydi. Kendi hayatında da yaşadığı söylenen sorunlara ve sorulara cevap bulabildiği bir süreç yaşadığını hissettim nedense. Bizim medyamız ve sosyal medya kullanıcılarımız diziyle alakalı sadece sevişme sahnelerini konuşuyor olsada dizinin verdiği mesajlar, verdiği işaretler beni benden aldı. Gerçekten tekrar oturup izlemeyi düşündüğüm bir iş olmuş. İzlerken söylenen sözleri not almayı planlıyorum.

Tabi dizi çok yeni herkes eleştiriyor ama beğenenlerin sayısı da çok fazla. Eleştirenler için de bir kaç sözüm olacak. Bazı dizileri anlamak için gerçekten az da olsa biraz zeka gerekiyor, bir kaç kitap okumuş olmak gerekiyor, yaşadığın coğrafyaya ait bir şeyler biliyor olman en azından bir fikre sahip olman gerekiyor, geçmişe dair birkaç ufak dahi olsa araştırmaların yapmış olman ya da yapılmış araştırmaları okumuş olman gerekiyor.Atiye konusu ile birçok diziden ve projeden açık ara önde benim için. Amacı, anlattıkları çok değerli. Her cümlede verdiği mesaj çok etkileyici.

Hiç mi eleştirilecek tarafı yok? Aslında minik bir şey var ama o kadar etkileyici buldum ki projeyi o minik şeyi de çok rahatlıkla görmezden gelebilirim.

Tüm ekibi tebrik ediyorum ve sabırsızlıkla ikinci, üçüncü, dördüncü sezonu bekliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir