ALTIN KELEBEK İÇİN ALTIN ÖĞÜTLER

Merakla beklediğiniz Pantene Altın Kelebek ödül gecesi ile ilgili yazımla yeniden sizlerleyim. 44 yıllık bir gelenek Altın Kelebek. Birçok ödül töreni havlu atmışken 44 yıldır mücadelesine devam ediyor ve her yıl ödüller sahiplerini buluyor. Adayların açıklanması ile başlayan tartışmalar ödül gecesine kadar devam etti. Birçok sanatçı ve prodüktör geceye katılmayacağını söyledi. Nitekim bu yıl en tatsız tuzsuz geceye imza attı Altın Kelebek. Şarkıları milyon tıklanan genç jenerasyondan kimsenin katılmadığı Altın Kelebek en renksiz gecelerinden birine imza attı bu yıl. Altın Kelebek ile ilgili detaylara geçmeden Adele’in ödül alırken Beyonce’a yaptığı teşekkür konuşmasını bir kez daha izlemenizi öneriyorum…

Gelelim bu yılki Pantene Altın Kelebek Ödül Töreninden notlara ve benim Altın Kelebek için hazırladığım Altın Öğütlere:

· Dağıtılan ödüller artık ikili ilişkiler baz alınarak değil gerçekten halkın sesine göre dağıtılmalıdır.

· Yeri geldiğinde “Türk Halk Müziği bizim kültürümüzdür.” Deniliyorsa bu ülkedeki Türk Halk Müziği icra eden sanatçılar yok sayılmamalı, onların da ayrı bir kategorisi olmalıdır ve ödül verilmelidir. Çünkü En İyi Fantezi Halk Müziği diye bir kategori yoktur. Varsa bunun kazananı Ebru Yaşar değildir. Çünkü kendisi arabesk söylemektedir.

· Tarkan ve Cem Yılmaz gibi iki dev ismi sahneye çıkarıyorsanız sahne biraz onlara bırakılmalıdır. Ya da bir dahaki sefere anlaşılan dakika uzatılmalıdır!

· Oyuncuları sunucu olarak karşımıza çıkarmaktan acilen vazgeçilmelidir. Çok iyi sunucularımızın olduğu unutulmamalıdır.

· Ajda Pekkan, Muazzez Abacı, Tarkan gibi dev isimler böyle gecelere daha özenli hazırlanmalı ve playback yapmaktan vazgeçmelidir.

· Yıllardır bu sektörün içinde olan dev isimler playback yaparken, 18 yaşındaki Aleyna Tilki 4 gündür hasta olmasına rağmen canlı performans sergiliyorsa yapılması gereken tek şey alkışlamaktır.

· Böyle gecelere tüm camianın aday olsun ya da olmasın katılması gerekir.

· Herkesin ödül gecesine katılması içinde organizasyonların daha adil ve daha halka açık yapılması gerekir.

Gecenin gereksizleri:

· Cem Davran’ın yıllarca ekmek yediği, birçok insanın onu tanıdığı Ruhsar dizisindeki rol arkadaşı Hande Ataizi’ne yaptığı GEREKSİZ gönderme.

· Muazzez Abacı ve Ferman Akgül’ün Her Şeyi Yak performansı.

· Ajda Pekkan’ın playback şovu.

· Tarkan’a verilen Yılın Şarkısı ödülü.

· Ebru Yaşar’ın ödül alırken yaptığı ve kendisinde eğreti duran konuşması…

· Koray Avcı’nın Dostum Dostum türküsünü söylemesi.

Gecenin Enleri:

· Gülben Ergen’in sağlam duruşu, kameralar karşısındaki o kocaman gülüşü ve “Her şeye rağmen BEN BURADAYIM.” tavrı ile gecenin en parlayan ismiydi.

· Hasta olmasına rağmen kusursuz İngilizce şarkı performansı ile Aleyna Tilki.

· Güldür Güldür ekibinin ödül alırken birbirleri ile tatlı atışmaları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir